ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Serena Williamsová bude znovu tenisovou světovou jedničkou

Velikost textu:

Peking - Americká tenistka Serena Williamsová bude staronovou světovou jedničkou. Vítězka jedenácti grandslamových turnajů porazila ve druhém kole turnaje v Pekingu 6:3, 6:2 Rusku Jekatěrinu Makarovovou a z trůnu sesadí její krajanku Dinaru Safinovou. Třiadvacetiletá Moskvanka Safinová oficiálně ukončí své panování v neděli po 25 týdnech v řadě. Mladší sestra bývalé mužské jedničky Marata Safina si zavinila svůj pád nečekanými porážkami na asijském turné.

Serena Williamsová
Serena Williamsová
Otevřít galerii
 • Serena Williamsová zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dinara Safinová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/884/88308.jpg?1243250428

Safinová minulý týden v Tokiu vypadla v prvním utkání s tenistkou z kvalifikace Kchaj-Čchen Čchang z Tchaj-wanu a krizi korunovala v pondělí v Pekingu. V čínské metropoli prohrála se 226. hráčkou světa Čang Šuaj, která se tak stala nejníže postavenou tenistkou v historii, jež zdolala aktuální světovou jedničku. 

Serena Williamsová se vrátí na první místo po půlroční pauze, 20. dubna ji sesadila právě Safinová. Mladší ze sesterského dua se poprvé na trůn dostala už v červenci roku 2002, celkově vládla žebříčku 72 týdnů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.