ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Čeští tenisté budou hrát první kolo Davis Cupu v Belgii

Velikost textu:
aktualizováno 23. 9. 2009 18:08

Ženeva - Čeští tenisté se v prvním kole Světové skupiny příštího ročníku Davis Cupu střetnou s Belgií. O jejich soupeři pro zápas, který se uskuteční od 5. do 7. března 2010 na soupeřově půdě, rozhodl dnešní los v Ženevě. "Je to příjemný los. Škoda, že nebudeme hrát doma, ale s Belgií se dá uspět i u nich. Mají sice čtyři dobré hráče, ale ze soupeřů, kteří byli na výběr, jsem spokojený," uvedl český kapitán Jaroslav Navrátil.

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek a Tomáš Berdych autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1123/112266.jpg?1253370022
 • Český daviscupový tým autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Když jsem včera viděl tu hrůzu, co jsme jako nasazený celek mohli dostat, tak to dopadlo hodně dobře a je to hodně slušný los. Budeme hrát sice venku, ale je to soupeř, přes kterého by se mělo dát přejít a pak si to vynahradit," doplnil Tomáš Berdych. 

S belgickými tenisty se Češi střetli naposledy loni a v Ostravě rozhodli o svém postupu již po čtyřhře díky výhrám Radka Štěpánka a Berdycha ve dvouhrách a po pětisetové bitvě ve čtyřhře.

V Belgii se hrálo před deseti lety a tým pod vedením Tomáše Šmída tehdy nečekaně prohrál v prvním kole 2:3. V celkové bilanci ale vedou Češi 7:3. Čeští tenisté, které letos čeká finále proti Španělsku, by se v případě postupu utkali s vítězem zápasu Izraele s Chile. 

Los příštího ročníku proti sobě hned v prvním kole svedl Španělsko a Švýcarsko, takže může případně dojít na zápas světové jedničky Rogera Federera s dvojkou Rafaelem Nadalem. Srbsko s Novakem Djokovičem zase na domácí půdě přivítá tým USA.

přehrát video
Los 1. kola Davisova poháru

Los 1. kola:

Španělsko - Švýcarsko, Francie - Německo, Rusko - Indie, Švédsko - Argentina, Chorvatsko - Ekvádor, Srbsko - USA, Chile - Izrael, Belgie - Česko

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.