ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Tenistka Šafářová podlehla ve finále turnaje v Québeku Czinkové

Velikost textu:

Québec (Kanada) - Tenistka Lucie Šafářová prohrála ve finále turnaje v Québeku s Maďarkou Melindou Czinkovou 6:4, 3:6 a 5:7. Na pátý titul z okruhu WTA tak dvaadvacetiletá česká hráčka nedosáhla. Z finálového triumfu se zato radovala Barbora Záhlavová-Strýcová, která dnes vyhrála spolu s Američankou Vaniou Kingovou čtyřhru. Šestadvacetiletá Czinková byla nasazená jako číslo pět, těsně pod Šafářovou. Na žebříčku je jen o dvě místa za českou hráčkou. Ta se s Maďarkou, která hraje stejně jako ona levou rukou, střetla poprvé v kariéře. Ve finále, které trvalo dvě hodiny a 16 minut, jí k úspěchu nepomohlo ani devět es.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

První sadu rozhodlo jedno prolomené podání ve prospěch Šafářové, druhé dějství naopak získala stejným způsobem Czinková. Na počátku třetího setu se potom servis změnil spíše v nevýhodu, obě soupeřky ho ztratily dvakrát. Šafářová dokázala otočit stav z 1:3 na 4:3, ale v jedenácté hře prohrála podání znovu a Czinková si už premiérový titul z okruhu WTA nenechala vzít.

Šafářová naposledy vyhrála turnaj loni ve Forest Hills, letos postoupila do finále poprvé. V Québeku si svými výkony zajistila 19 tisíc dolarů a 200 bodů do žebříčku.

Záhlavová-Strýcová získala na okruhu WTA čtvrtý deblový titul. Nejvýše nasazený pár ve finále porazil za rovnou hodinu 6:1, 6:3 švédsko-francouzskou dvojici Sofia Arvidssonová, Severine Brémondová-Beltrameová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.