ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Hrbatý se loučil s Davis Cupem – dvěma kanáry

Velikost textu:

Bratislava - Tenista Dominik Hrbatý se stylově rozloučil s Davisovým pohárem, v němž reprezentoval Slovensko 14 sezon. Ve svém posledním utkání v týmové soutěži deklasoval jednatřicetiletý hráč makedonského mladíka Tomislava Jotovského za pouhých 44 minut nejvýraznějším možným skóre 6:0, 6:0. Slováci se díky hladkému bratislavskému vítězství 5:0 nad Makedonií udrželi v I. skupině euroafrické zóny Davisova poháru. V příští sezoně už ale u toho poprvé od roku 1996 nebude Hrbatý, jenž s reprezentací končí.

Dominik Hrbatý a Dominika Cibulková
Dominik Hrbatý a Dominika Cibulková
Otevřít galerii
 • Dominik Hrbatý a Dominika Cibulková zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dominik Hrbatý zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Slovensko už sice mělo jasné vítězství nad Makedonií po čtyřhře, dnes ale i za rozhodnutého stavu Hrbatý nastoupil. Při své plánované rozlučce dosáhl 28. výhry v Davis Cupu a stal se tak nejúspěšnějším Slovákem, neboť o jeden vyhraný zápas překonal někdejšího spoluhráče Karla Kučeru.

Bývalý 12. hráč světa a semifinalista Roland Garros porazil během svého působení v Davis Cupu čtyři světové jedničky Marcela Riose, Andyho Roddicka, Marata Safina a Gustava Kuertena a pomohl Slovensku k historickému úspěchu v podobě postupu do finále v roce 2005. V něm Slováci podlehli Chorvatsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.