ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Česko-Chorvatsko 4:1, Hájek v premiéře zvítězil

Velikost textu:
aktualizováno 20. 9. 2009 16:33

Poreč (Chorvatsko) - Čeští tenisté porazili v semifinále Davisova poháru v Poreči Chorvatsko 4:1. Tenista Jan Hájek si při premiéře v Davisově poháru připsal na konto výhru. Český hráč dnes nastoupil v semifinále proti Chorvatsku za rozhodnutého stavu a v úvodní dvouhře porazil Roka Karanušiče 7:6 a 6:4. Jediný úspěch domácího výběru zaznamenal za rozhodnutého stavu Lovro Zovko, který zdolal deblového vítěze US Open Lukáše Dlouhého 6:3 a 6:4. Ve finále Čechy přivítají 4. až 6. prosince na antuce Španělé. Ti v semifinále překonali Izrael stejným poměrem jako český tým - 4:1.

Jan Hájek
Jan Hájek
Otevřít galerii
 • Jan Hájek autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Roko Karanušič autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Šestadvacetiletý Hájek kvůli svému debutu odjel dříve ze sobotní oslavy postupu do finále. "Moc jsem se tam nezdržel, abych se na svou premiéru připravil. Nemohl jsem si dovolit to podcenit. Byl jsem trochu svázanější, můj výkon asi nebyl úplně optimální, ale zvládl jsem to a jsem za to moc rád," řekl olomoucký rodák.

Hájek se nevyhnul zápisnému

Před utkáním zaplatil jako daviscupový nováček zápisné a tým mu pak připravil k cestě na jeho premiéru červený kobereček. Ten mu položili od jeho místa v šatně ke dveřím směrem ke kurtu. "Jako rozptýlení před zápasem to nebylo špatný," smál se 121. hráč žebříčku ATP.

Hájek a Dlouhý nahradili Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, kteří rozhodli o postupu do finále Davisova poháru již po sobotní čtyřhře. Štěpánek nejdříve porazil v pátek v pěti setech Iva Karloviče, Berdych pak stejným způsobem zdolal Marina Čiliče a v deblu si Berdych se Štěpánkem poradili s dvojicí Čilič, Zovko.

Štěpánek chce tenisové Nagano

"Sportovní úspěchy Čechy hodně spojují. Tak snad zažijeme tenisové Nagano, třeba i s těmi plnými náměstími," zasnil se dnes Štěpánek v rozhovoru s novináři v Poreči, kde tenisté už po sobotní čtyřhře rozhodli o výhře nad domácím Chorvatskem v semifinále soutěže.

Štěpánek by rád zažil velkolepé oslavy podobné těm, jaké vyvolalo olympijské vítězství českých hokejistů v Naganu v roce 1998. Triumf v Davisově poháru by se dal s tímto úspěchem srovnat a fanoušci ukázali, jak tenisty podporují. Do Poreče jich přijelo přes tisíc a vytvořili báječnou atmosféru.

"Všem jim chci poděkovat za jejich podporu. Pro nás je to veliká zodpovědnost a je skvělé, že jim takto (výhrou) můžeme udělat radost," řekl Štěpánek. On i Berdych letos v Davis Cupu předvádějí skvělé výkony, ač se na turnajích ne vždy předváděli ve skvělé formě. "Nechci říct, že normální turnaje jsou všední, ale Davis Cup se nehraje každý týden, a tím je pro nás zvláštní," řekl Berdych.

Jan Hájek
Jan Hájek
Více fotek
 • Jan Hájek autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1125/112402.jpg
 • Fanoušci českého daviscupového týmu autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1125/112403.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.