ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Legendární tenista Kramer podlehl rakovině

Velikost textu:

Los Angeles - Jeden z nejlepších tenistů historie Američan Jack Kramer podlehl v 88 letech rakovině, kterou u něj lékaři objevili před dvěma měsíci. V roce 1947 vyhrál Wimbledon i US Open, na kterém triumfoval také o rok dříve. Ve stejných letech pomohl výběru USA k vítězstvím v Davisově poháru. Před zavedením současného systému žebříčku byl Kramer ve 40. letech minulého století několik sezon světovou jedničkou. Patřil k zakladatelům organizace ATP a v roce 1972 se stal jejím prvním výkonným ředitelem.

Jack Kramer
Jack Kramer

O rok později zakázal členům asociace včetně řady hvězd startovat ve Wimbledonu, který pak vyhrál Jan Kodeš. Bojkot byl protestem proti potrestání Nikiho Piliče jugoslávskou federací za to, že nenastoupil k daviscupovému zápasu s Jihoafrickou republikou.

Od 70. let Kramer pořádal turnaj v Los Angeles, který předtím třikrát vyhrál. V roce 1968 byl uveden do tenisové Síně slávy a v anketě americké tiskové agentury Associated Press o nejlepšího hráče dvacátého století před deseti lety obsadil desáté místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.