ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Chorvaty povedou v semifinále Davisova poháru Čilič s Karlovičem

Velikost textu:

Záhřeb - Očekávanou čtveřici nominoval kapitán chorvatských tenistů Goran Prpič na semifinále Davisova poháru proti Česku. Na antuce v porečské hale Žatika bude příští týden od 18. do 20. září spoléhat především na dvojici Marin Čilič a Ivo Karlovič, které v nominaci doplňují Roko Karanušič a Lovro Zovko. Chorvaté, vítězové Davisova poháru z roku 2005, tak nastoupí ve stejné sestavě, ve které v červenci ve čtvrtfinále vyřadili Američany. Dva body zařídil Čilič a třetí přidal dvoumetrový Karlovič.

Marin Čilič
Marin Čilič
Otevřít galerii
 • Marin Čilič autor: Darko Bandic, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ivo Karlović autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/980/97945.jpg?1247298407

Český kapitán Jaroslav Navrátil zvolil pětici Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, Jan Hernych, Jan Hájek a Lukáš Dlouhý, která v neděli odletí do Poreče. Jednoho hráče Navrátil vyřadí před čtvrtečním losováním.

Vítěz tohoto utkání se v prosincovém finále střetne s lepším z dvojice Španělsko-Izrael. Španělé na utkání pod širým nebem na antuce v Murcii povolali i světovou trojku Rafaela Nadala, který se vrátil na kurty po zranění kolen. Pokud by kvůli komplikacím nakonec nemohl hrát, zaujal by jeho místo v nominaci Juan Carlos Ferrero. Dále jsou ve španělském týmu, který vyhrál posledních 16 domácích zápasů, David Ferrer, Tommy Robredo a Feliciano Lopez.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.