Svět motorů

Berdych se ve čtvrtfinále v Cincinnati utká s Nadalem

Cincinnati (USA) - Český tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Cincinnati do čtvrtfinále. Ve čtvrtek si poradil s Australanem Chrisem Guccionem, kterého porazil 6:4, 6:3 a jeho dalším soupeřem bude bývalý první hráč světa Rafael Nadal. Třiadvacetiletý Berdych porazil 124. hráče světa za hodinu a pět minut. Pro rodáka z Valašského Meziříčí to bylo první vítězství nad Guccionem v kariéře, v předchozích dvou utkáních totiž vždy 201 cm vysokému Australanovi podlehl.

S Nadalem se Berdych potká na okruhu ATP už po osmé. S aktuální světovou trojkou má český tenista bilanci tří vítězství a čtyř proher. Naposledy se však z výhry nad Nadalem radoval před třemi lety, následující tři zápasy pak pro sebe získal třiadvacetiletý Španěl a Berdych v nich neuhrál ani set.