ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Tenisté Berdych i Štěpánek v Montrealu dohráli

Velikost textu:

Montreal - Čeští tenisté Tomáš Berdych i Radek Štěpánek vypadli na turnaji série Masters v kanadském Montrealu hned v prvním kole. Sedmnáctý nasazený Berdych v deštěm přerušeném duelu s Philippem Kohlschreiberem z Německa prohrál 6:7, 7:6 a 4:6 skoro po tříhodinovém boji, Štěpánka při jeho návratu na kurty od čtvrtfinále Davisova poháru porazil Andrej Golubjov z Kazachstánu 3:6, 4:6.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radek Štěpánek autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Třiadvacetiletý Berdych prohrál s Kohlschreiberem poprvé v kariéře. Všech pět předchozích duelů totiž český tenista vyhrál. Berdych nevyužil v prvním ani ve druhém setu výhodu získaného podání soupeře. První tie-break ztratil poměrem 5:7, ale ve druhém odvrátil čtyři mečboly a získal ho 11:9. Na začátku rozhodující sady byl zápas za stavu 1:1 na gamy na hodinu a půl kvůli dešti přerušen. V dohrávce přišel jen český tenista o servis, a tím i o zápas.

Štěpánek od červencového Davisova poháru, ve kterém pomohl týmu k postupu přes Argentinu do semifinále, léčil zraněné koleno. Vynechal dva turnaje, ale v Montrealu vypadl v 1. kole jako loni.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.