ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Chorvaté pozvou české tenisty k semifinále Davis Cupu do Poreče

Velikost textu:

Záhřeb - Na antukových kurtech v Poreči budou čeští tenisté bojovat proti Chorvatsku o postup do finále Davisova poháru. Místo a povrch semifinálového utkání, které se uskuteční v týdnu po US Open od 18. do 20. září, oznámil Chorvatský tenisový svaz. "Místo je pro nás překvapením, protože vše směřovalo k tomu, že se bude hrát ve Splitu," řekl český kapitán Jaroslav Navrátil. "V Poreči je areál s nižší kapacitou, což je pro nás možná výhodou, protože jsme si mysleli, že budou chtít hrát před velkou návštěvou," uvedl a doufá, že na Istrii dorazí také hodně českých fanoušků.

Český daviscupový tým
Český daviscupový tým
Otevřít galerii
 • Český daviscupový tým autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/76/7511.jpg?1202415293
 • Jaroslav Navrátil a Radek Štěpánek zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/969/96885.jpg?1246808238

I chorvatská média spekulovala o tom, že se semifinále bude hrát ve Splitu stejně jako v roce 2005, kdy tam Ivan Ljubičič s Mariem Ančičem porazili Rusko 3:2 a pak na Slovensku získali poprvé salátovou mísu. "Split byl favoritem číslo jedna," konstatoval chorvatský Sport.

Chorvaté si dokonce vyžádali prodloužení lhůty na oznámení místa utkání. "Po dlouhých jednáních svaz rozhodl, že Chorvatsko bude hrát proti České republice v Poreči v hale Žatika, která letos již úspěšně uspořádala dva daviscupové zápasy," stojí v prohlášení chorvatského svazu. V Poreči s kapacitou 4 000 míst letos Ivo Karlovič a Marin Čilič porazili Chile a ve čtvrtfinále také Američany. 

Že se bude hrát na antuce, překvapením není. Na stejném povrchu Chorvaté vyřadili i tým USA. "To jsme předpokládali," řekl Navrátil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.