ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

V Hamburku dohrál Hernych, Hladíková se loučí s Bad Gasteinem

Velikost textu:

Hamburk (Německo) - S turnajem v Hamburku se rozloučil poslední český tenista. Jan Hernych nestačil na jedenáctého nasazeného Victora Haneska z Rumunska, kterému v několikrát přerušeném utkání kvůli dešti podlehl 2:6 a 3:6. Českému tenisu se nedařilo ani v Bad Gasteinu. Při premiérové účasti na turnaji elitního okruhu WTA totiž vypadla česká tenistka Tereza Hladíková ve druhém kole. Devatenáctiletá Češka nestačila na sedmou nasazenou Annu-Lenu Grönefeldovou, které podlehla po setech 3:6 a 2:6.

Jan Hernych
Jan Hernych
Otevřít galerii
 • Jan Hernych zdroj: wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenisové míčky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/74/7365.jpg?1202380876

Třicetiletý Hernych nedokázal Haneska porazit ani na třetí pokus v kariéře. Letos s aktuálně 31. tenistou světového žebříčku prohrál na Australian Open, před čtyřmi lety pak v St. Pöltenu. Před Hernychem se s hamburskou antukou rozloučil v prvním kole Ivo Minář, který prohrál s Italem Fabiem Fogninim.

Hladíková, vítězka loňského turnaje ITF v Přerově, se do hlavní soutěže v Rakousku dostala jako náhradnice za Italku Francesku Schiavoneovou. V prvním kole vyřadila domácí Melanii Klaffnerovou. 

Grönefeldová, která v prvním kole porazila Zuzanu Ondráškovou, se může s Češkou utkat i ve čtvrtfinále. Její soupeřkou bude vítězka duelu mezi čtvrtou nasazenou Ivetou Benešovou a Andreou Petkovicovou z Německa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.