ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Štvanici pobavily při exhibici tenisové legendy

Velikost textu:

Praha - Štvanický areál dnes rozehřály mezi kapkami deště skvělé tenisové kousky. Legendy světového tenisu pod taktovkou íránského rodáka Mansúra Bahrámího rozesmály a pobavily diváky. Skoro tři tisíce fanoušků si před finále turnaje žen ECM Prague Open nejdříve vychutnaly závan někdejšího světového tenisu v podání wimbledonského vítěze Pata Cashe z Austrálie a Francouze Henriho Leconta, který exhibiční duel na jeden set vyhrál 9:8 (7:1).

Pat Cash
 • Pat Cash autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/996/99540.jpg?1248027432
 • Pat Cash autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/996/99542.jpg?1248027596

Zábavu plnou vtipných kousků a smíchu pak přinesla čtyřhra, v níž hrál Bohdan Ulihrach s Bahrámím a Leconte s Cashem. Především Bahrámí předváděl skvělé kousky - dokázal držet v jedné ruce šest tenisáků najednou a nadhodit si z nich na podání. Nebo podával rychle jako kulomet, že Leconte ani Cash ještě nebyli připraveni na return.


Leconte si marně stěžoval u hlavního rozhodčího a Francouz sudímu "za trest" stáhl botu a hodil ji do hlediště. Při další výměně letěla mezi diváky i druhá bota rozhodčího, zatímco první strčil Cash do obřího mrazáku. Když soupeři zkazili servis, tak na ně Bahrámí česky volal "škoda, škoda!", Ulihracha povzbuzoval slovem "pojď" a při volejích na síti při každém úderu volal hlasité "já", aby se mu nikdo nepletl do rány. Nebo se vůbec neúčastnil hry a naparoval se před objektivy fotografů. Nakonec těsně vyhráli Cash s Lecontem.

přehrát video
Tenisová exhibice pobavila Štvanici
Mansúr Bahramí při exhibici na Štvanici
Mansúr Bahramí při exhibici na Štvanici
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.