ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Tenisté se chystají na Argentinu v dobré náladě

Velikost textu:

Ostrava - Polovina týmu má zdravotní problémy, přesto dnes čeští tenisté dorazili k utkání čtvrtfinále Davisova poháru proti Argentině do Ostravy tradičně ve výborné náladě. Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil však uvnitř tak klidný určitě není. Radek Štěpánek i deblový specialista Lukáš Dlouhý si z Wimbledonu přivezli pochroumaná kolena. Horší je Štěpánkův stav. Třiadvacátý hráč světa si v pondělním utkání na londýnské trávě proti Lleytonu Hewittovi obnovil lehčí zranění a od té doby nedržel raketu v ruce.

Český tým
Český tým
Otevřít galerii
 • Český tým zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jaroslav Navrátil a Radek Štěpánek zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/969/96885.jpg?1246808238

Místo toho se Štěpánek ocitl v každodenní péči fyzioterapeuta Pavla Koláře. "Těch pět dnů jsem využil k tomu, abych co nejvíce odpočíval. V pondělí se poprvé postavím na kurt, ale věřím, že to bude v pořádku a do příští neděle se mi budou problémy vyhýbat," řekl dnes Štěpánek novinářům po příjezdu do Ostravy.

Obtíže stejného charakteru má i deblista Dlouhý, ale jeho start by neměl být ohrožen. "Tam by to mělo být dobré. Tomáš Berdych i Ivo Minář jsou fit, snad bude v pořádku i Radek," konstatoval nehrající kapitán Navrátil.

přehrát video
Česko se chystá na Argentinu

Rychlý povrch Čechům vyhovuje

Dnešek v Ostravě stráví česká reprezentace regenerací a odpočinkem. Na specifika rychlého povrchu si začne zvykat v pondělí dopoledne. "Máme s tím větší zkušenosti. Hráli jsme na něm tři důležité zápasy a všechny jsme vyhráli. Del Potrovi sice určitě bude vyhovovat taky, ale přes Monaka, který je specialistou na antuku, by to mělo jít," uvažoval Navrátil.

I bez zraněné hvězdy Davida Nalbandiana je výběr jihoamerické země mimořádně silným protivníkem. Tým potáhne pátý hráč světa Juan Martin Del Potro. Rychlý povrch však více favorizuje domácí tenistky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.