ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Ve Wimbledonu se objevila chřipka. Prasečí však není

Velikost textu:
aktualizováno 29. 6. 2009 21:40

Londýn/Bratislava - Tenisový Wimbledon vystrašil zřejmě planý poplach nákazy prasečí chřipky. U čtyř sběračů míčků se objevily příznaky, podle mluvčího londýnského turnaje však šlo o běžnou chřipku. Televize Joj dokonce uvedla, že pozitivní testy na nebezpečnou nemoc měli slovenští tenisté Filip Polášek a Michal Mertiňák a jsou v karanténě, což se rovněž nepotvrdilo.

Centrální dvorec v All England Clubu
Centrální dvorec v All England Clubu
Otevřít galerii
 • Centrální dvorec v All England Clubu autor: Stanislav Mundil, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/934/93385.jpg?1245240957
 • Chřipka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nikdo tady prasečí chřipku nemá," citovala dnes agentura AP mluvčího Henryho O'Gradyho. "Pár lidí má příznaky chřipky, a proto jsme je nechali doma. Nebyli testování na prasečí chřipku a ani nebudou," dodal.

Zprávy o možném rozšíření prasečí chřipky v All England Clubu vyvrátil i Mertiňák. "V sobotu jsme měli oba zvýšenou teplotu, s Filipem ale v karanténě nejsme. Jsme v hotelu na pokoji," prohlásil tenista, který v sobotu kvůli zvýšené teplotě nenastoupil k utkání druhého kola smíšené čtyřhry, v níž hrál s Italkou Marou Santangelovou. Horečku měl i Polášek, který s ním v hotelu bydlí ve stejném pokoji.

Už krátce po zveřejnění zpráv o možné nákaze předseda pořádajícího All England Clubu Ian Ritchie uvedl, že turnaj bude pokračovat podle plánu. "Lidem spojeným s turnajem - hráčům, novinářům, personálu nebo divákům -  nehrozí zvýšené riziko. Proto pokračujeme v turnaji za normálních okolností," uvádí se v Ritchieho prohlášení. Británie patří k zemím s největším výskytem prasečí chřipky v Evropě. Je zde registrováno přes 4000 případů a dva lidé na ni již zemřeli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.