ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Tenista Berdych se vrátil do první dvacítky žebříčku ATP

Velikost textu:

Londýn - Český tenista Tomáš Berdych si v novém vydání světového žebříčku polepšil o jednu pozici a vrátil se do nejlepší světové dvacítky. Další daviscupový reprezentant Radek Štěpánek je o tři místa za ním. Nejlepší českou tenistkou podle světového žebříčku WTA zůstává Iveta Benešová. V aktuálním vydání před Wimbledonem jí stále patří 35. pozice, v nejlepší stovce figuruje ještě dalších pět jejích krajanek.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Iveta Benešová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/774/77372.jpg?1238653821

Poslední turnaje na trávě neměly na pořadí nejlepších tenistů téměř žádný vliv, vede stále Španěl Rafael Nadal. Jelikož však kvůli zranění nebude obhajovat titul z Wimbledonu, v případě celkového triumfu Rogera Federera dojde ke změně na prvním místě. To může Nadal opustit poprvé od srpna loňského roku.

Mezi ženami se v čele žebříčku drží Ruska Dinara Safinová před sestrami Williamsovými, které však nyní obhajují body z loňského Wimbledonu, kde si zahrály o titul. Safinová hrála loni pouze 3. kolo, v němž vypadla s Izraelkou Šahar Peerovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.