ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Tenistka Zakopalová postoupila z kvalifikace do Wimbledonu

Velikost textu:

Londýn - Klára Zakopalová jako jediná z českých tenistů postoupila z kvalifikace do hlavní soutěže Wimbledonu, který začne v pondělí. Do wimbledonské kvalifikace přitom nastoupilo celkem deset českých zástupců, šest žen a čtyři muži. O šanci na postup do slavného turnaje na trávě dnes bojovala i Zuzana Ondrášková, ale rozhodující zápas prohrála. Momentálně 123. hráčka světa Zakopalová o své šesté účasti ve Wimbledonu rozhodla výhrou ve 3. kole nad Mervanou Jugičovou-Salkičovou ze Srbska hladce 6:2 a 6:1.

Klára Zakopalová
Klára Zakopalová
Otevřít galerii
 • Klára Zakopalová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/888/88744.jpg?1243361682
 • Centrální dvorec v All England Clubu autor: Stanislav Mundil, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/934/93385.jpg?1245240957

"Očekávala jsem velice těžký zápas, ale hrála jsem od začátku hodně dobře," uvedla pražská rodačka pro oficiální web wimbledonského turnaje po úspěšném vystoupení na travnatých dvorcích v Roehamptonu, kde se kvalifikace tradičně hraje.

Mladá srbská tenistka byla z výkonu české hráčky "nešťastná". "To si dělá legraci! Kdyby dnes hrála bingo, tak vyhraje milion, jaké má štěstí," volala údajně Jugičová-Salkičová po jednom z vítězných míčů Zakopalové. Pravdou je, že při mečbolu dala česká hráčka "prasátko".

Zakopalová při pěti předešlých startech ve Wimbledonu postoupila do druhého kola jen v roce 2004. Tehdy vyřadila Srbku Jelenu Jankovičovou. Nyní čeká na páteční los. "Ráda ve Wimbledonu hraji, ale v hlavní soutěži je hodně dobrých hráček, tak uvidíme," řekla sedmadvacetiletá Zakopalová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.