ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

V Hertogenboschi skončili tři čeští tenisté

Velikost textu:

Hertogenbosch (Nizozemsko) - Travnatý povrch v nizozemském Hertogenboschi dnes českým tenistům nepřál. České tenistky Petra Cetkovská ani Barbora Záhlavová-Strýcová neprošly na turnaji v Hertogenboschi do druhého kola. V soutěži mužů na nizozemské trávě dopadl stejně i Jan Hernych. V pavouku poslední generálky na Wimbledon tak zůstala z Čechů pouze sedmá nasazená Iveta Benešová.

Jan Hernych
Jan Hernych
Otevřít galerii
 • Jan Hernych zdroj: wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petra Cetkovská zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Cetkovská se proti Rusce Xenii Pervakové, vítězce letošní juniorky na Australian Open, držela až do stavu 5:5 v prvním setu. Poté si však vybrala slabší chvilku a prohrála šest her v řadě. Situaci dokázala ještě zdramatizovat, nakonec však prohrála po setech 5:7 a 6:7.

Benešová se ve druhém kole utká s Thajkou Tamarine Tanasugarnovou, která povolila Záhlavové-Strýcové jen čtyři gamy. Zkušená hráčka neztratila ani jednou své podání a za 69 minut vyhrála 6:1 a 6:3.

Nedařilo se ani Hernychovi, který ztratil dobře rozehraný zápas s Kristofem Vliegenem. Český tenista vyhrál první set 6:2 a ve druhém vedl už 3:0, Belgičan ale výsledek otočil, sadu získal poměrem 7:5 a v té rozhodující dovolil Hernychovi jen dva gamy.

Barbora Záhlavová-Strýcová
Barbora Záhlavová-Strýcová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.