ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Tenistky Cetkovská i Záhlavová-Strýcová v Birminghamu dohrály

Velikost textu:
aktualizováno 11. 6. 2009 20:18

Birmingham - České tenistky Petra Cetkovská a Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji v Birminghamu vypadly už ve druhém kole. Cetkovská nestačila na Urszulu Radwaňskou z Polska. Podlehla jí ve dvou setech 3:6 a 5:7, Záhlavová-Strýcová prohrála 2:6 a 3:6 s šestnáctou nasazenou Melindou Czinkovou z Maďarska. Obě české tenistky rozehrály své zápasy druhého kola už ve středu, kvůli pauze zaviněné deštěm je však dokončily až dnes.

Petra Cetkovská vyřadila na turnaji v Birminghamu Francouzku Marion Bartoliovou.
Petra Cetkovská vyřadila na turnaji v Birminghamu Francouzku Marion Bartoliovou.
Otevřít galerii
 • Petra Cetkovská vyřadila na turnaji v Birminghamu Francouzku Marion Bartoliovou. autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Barbora Záhlavová-Strýcová autor: ČT24, zdroj: Getty Images https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/800/79977.jpg?1239726811

Navzdory vyřazení ve druhém kole je vystoupení v Birminghamu pro čtyřiadvacetiletou Cetkovskou nejlepším výsledkem na okruhu WTA v poslední době. Naposledy totiž přes první kolo přešla v březnu v Indian Wells, poté třikrát prohrála hned svůj úvodní zápas na turnaji. Záhlavové-Strýcové se v prvním kole podařilo naposledy vyhrát v květnu v Estorilu.

Pouze dvě minuty se dnes zdržela na kurtu bývalá světová jednička Maria Šarapovová v dohrávce utkání druhého kola s americkou fedcupovou reprezentantkou Alexou Glatchovou. Ruská tenistka potřebovala k postupu získat pět míčů a příliš práce s tím neměla.

Šarapovová přiznala, že kratší dobu na kurtu asi ještě nestrávila. Vzápětí si poradila také se sedmou nasazenou Italkou Franceskou Schiavoneovou, nad kterou zvítězila za 63 minut hladce 6:1, 6:3. Její čtvrtfinálovou soupeřkou bude Yanina Wickmayerová z Belgie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.