ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Martina Navrátilová dostala cenu Philippa Chatriera

Velikost textu:

Paříž - Tenistka Martina Navrátilová se dočkala nejvyššího ocenění mezinárodní tenisové federace - ceny Philippa Chatriera, kterou obdržela na slavnostním večeru v Paříži v Pavilonu d'Armenonville. Když byla vítězka 59 grandslamů vyzvána k převzetí ceny, její cestu na pódium provázely ovace vestoje. Martina ve své řeči vyzdvihla kromě rodičů i roli bývalého českého tenisty Jana Kodeše coby inspiraci a dětský vzor. Jeden z mála českých vítězů grandslamového turnaje se slavnostního večera účastnil také.

Martina Navrátilová s cenou Philippa Chatriera
Martina Navrátilová s cenou Philippa Chatriera
Otevřít galerii
 • Martina Navrátilová s cenou Philippa Chatriera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Martina Navrátilová zdroj: cs.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/906/90536.jpg?1244098068

"Chtěla bych všem poděkovat a slíbit, že budu i nadále milovat tento sport a snažit se zlepšovat tuto hru, tak jako se o to neustále snažíme my všichni," řekla Navrátilová.

Mnozí tenisoví odborníci se v minulosti divili, proč dvaapadesátiletá rodačka z Prahy nedostala tuto trofej už dávno. Nicméně cen Philipa Chatriera se dává jen tenistům, kteří odešli do sportovního důchodu, což udělala Navrátilová až v roce 2006 ve 49 letech po bezmála čtyřech dekádách trvající kariéře.

Martina Navrátilová vyhrála rekordních 167 turnajů ve dvouhře, 177 ve čtyřhře a 10 ve smíšené čtyřhře. Její souboje s americkou tenistkou Chris Evertovou v sedmdesátých a osmdesátých letech patří k legendárním sportovním okamžikům.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.