ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Tenistka Vaidišová nebude hrát Fed Cup

Velikost textu:

Praha - Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová až do odvolání nebude hrát Fed Cup. Dnes o tom informoval deník Sport s tím, že se aktuálně šestnáctá hráčka světa chce soustředit na vlastní kariéru.

Česká tenistka Nicole Vaidišová
Česká tenistka Nicole Vaidišová

Dvojnásobná grandslamová semifinalistka tak nebude reprezentovat v dubnové baráži o postup do Světové skupiny I v Izraeli, čímž se šance českého týmu na úspěch výrazně zmenšily.

Sport o rozhodnutí svěřenkyně Aleše Kodata informoval tenistčin agent Olivier van Lindonk z agentury IMG. "Nicole vždy byla pyšná na to, že reprezentuje Českou republiku. V kariéře ale došla do situace, kdy si chce zlepšit žebříčkové postavení a udělat další krok vpřed. Pro Nicole to bylo velmi těžké rozhodnutí," uvedl v exkluzivním prohlášení.

V úterý se rozhodnutí opory svého týmu dozvěděl nehrající kapitán Petr Pála. "Tým je velice oslaben," řekl v telefonickém rozhovoru. Při nedávném zápase se Slovenskem, kdy se Vaidišová postaral o všechny tři body českého týmu, žádné náznaky nepozoroval. "Myslím, že si to chtěla v klidu rozmyslet. Dá se to pochopit, je šestnáctá na světě, a to určitě neodpovídá jejím možnostem," uznal s tím, že věří, že se Vaidišová v dohledné době do týmu vrátí.

Vaidišová už byla ve světovém žebříčku sedmá, ale loni s notným přispěním řady zdravotních problémů vypadla z elitní desítky. Osmnáctiletá tenistka ve Fed Cupu v posledních třech letech chyběla jen jednou, když ji loni ve Španělsku ve startu zabránila mononukleóza. Tým v čele s Lucií Šafářovou pak nedokázal vybojovat postup mezi elitu. Těžkou roli bude mít i v Izraeli, kde ho čeká silný tým v čele se sedmnáctou hráčkou světa Šahar Peerovou. "Šance stále vidím jako vyrovnané. Pořád si myslím, že máme lepší tenistky, než je jejich druhá hráčka Obzilerová, a silný debl," hodnotil vyhlídky svého týmu Pála, jehož hlavním úkolem bude nyní najít druhou singlistku k nové týmové jedničce Šafářové.

Ta proti Slovensku nehrála kvůli zranění hýžďového svalu, ale Pála věří, že se do zápasu s Izraelem dá dohromady. "Její zranění se vyvíjí dobře. Pokud bude v ideální formě, bude to velmi vyrovnané utkání," dodal Pála.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.