Golf Time

Berdych si zahraje s Južným v Mnichově o titul

Mnichov - Český tenista Tomáš Berdych se probojoval na turnaji v Mnichově do finále díky dnešnímu vítězství nad Francouzem Jérémym Chardym 6:1, 5:7 a 6:2. O svůj pátý titul v kariéře bude v neděli hrát proti Michailu Južnému z Ruska.

Duel proti bývalému vítězi wimbledonské juniorky začal čtvrtý nasazený Berdych výborně a dvěma získanými servisy svého soupeře vyhrál první set hladce 6:1. V tom druhém však při podání mladého Francouze žádnou šanci nedostal a naopak sám za stavu 5:6 zaváhal. Z prohraného setu se ale brzy oklepal a i díky deseti esům dovedl zápas do vítězného konce.

Berdych si zahraje ve finále turnaje ATP podeváté. Svého nedělního soupeře dobře zná a bude mít možnost si vylepšit zatím negativní bilanci tří výher a pěti porážek. Oba soupeři se na antuce v Mnichově potkali už předloni, kdy vyhrál Južnyj v semifinále 6:4 a 6:3.