Volejbalový magazín

Zakopalová je v Marbelle ve čtvrtfinále

Marbella (Španělsko) - Po nečekaném středečním vítězství nad světovou jedničkou Serenou Williamsovou zvládla tenistka Klára Zakopalová na turnaji v Marbelle i duel s krajankou Renatou Voráčovou. Bývalá česká jednička vyhrála opět v třísetové bitvě 7:6, 5:7, 6:0 a postoupila do čtvrtfinále. Sedmadvacetiletá Zakopalová se mezi nejlepších osm na okruhu WTA kvalifikovala poprvé od říjnového turnaje v Tokiu. O semifinále si zahraje s pátou nasazenou Carlou Suárezovou ze Španělska.

Klára Zakopalová
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo

Dnešní český duel na antuce v Marbelle trval téměř dvě a půl hodiny, přičemž pro hráčky si často braly svá podání. Voráčová ztratila servis desetkrát a naopak osm z třinácti vyhraných her získala při podání Zakopalové.

Na okruhu WTA se české tenistky utkaly potřetí a bilanci měly vyrovnanou. Poprvé si však proti sobě zahrály v hlavní soutěži. V roce 2003 se v kvalifikaci turnaje v Sydney radovala z vítězství Zakopalová, o rok dřív vyhrála ve stejné fázi v Bratislavě Voráčová.