ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Azarenková smetla Serenu Williamsovou a vyhrála turnaj v Miami

Velikost textu:

Miami (USA) - Turnaj v Miami vyhrála běloruská tenistka Victoria Azarenková, když ve finále porazila světovou jedničku Serenu Williamsovou 6:3 a 6:1. Za největší úspěch kariéry si devatenáctiletá hráčka připsala prémii 700 000 dolarů.

Victoria Azarenková
Victoria Azarenková
Otevřít galerii
 • Victoria Azarenková autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/780/77966.jpg?1238870594
 • Tenistka Serena Williamsová autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V duelu nedala Williamsové prakticky šanci, když pouze jednou za stavu 2:1 v prvním setu prohrála vlastní servis. Když ve stejné fázi druhé sady vzala zkušené Američance znovu podání, ta už na možný zvrat rezignovala. Williamsová do utkání nastoupila s ovázaným levým stehnem, což ji limitovalo v pohybu.

Azarenková zažívá výjimečný vstup do sezony. Na kontě už má také tituly z Brisbane a Memphisu a prohrála pouze dva duely - v semifinále Indian Wells s Věrou Zvonarevovou a v osmifinále Australian Open právě se svou dnešní soupeřkou. Nad tou přitom v Melbourne vedla 1:0 na sety, kvůli nevolnosti však musela zápas proti pozdější vítězce vzdát.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.