ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Clijstersová se možná vrátí k tenisu

Velikost textu:

Bree (Belgie) - Bývalá světová jednička Kim Clijstersová se tento týden vyjádří k možnosti návratu k tenisové kariéře. Vítězka US Open z roku 2005 chystá na čtvrtek v rodném belgickém městě Bree tiskovou konferenci, v níž novináře seznámí s plány na příští rok, což jen posílilo spekulace o jejím chystaném návratu, které se v poslední době objevily.

Kim Clijstersová a Justine Heninová
Kim Clijstersová a Justine Heninová
Otevřít galerii
 • Kim Clijstersová a Justine Heninová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kim Clijstersová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O návratu Clijstersové, jež ukončila kariéru v květnu 2007 a loni v únoru porodila dceru, nasvědčuje i to, že začala znovu trénovat a přijala pozvání do letní americké soutěže družstev World Team Tennis. V červenci by měla odehrát dva zápasy za St. Louis. Už v květnu by se měla zúčastnit speciální akce ve Wimbledonu, kde se bude testovat zatahovací střecha na Centrálním dvorci.

Nyní se zdá, že se podobně jako Američanka Lindsey Davenportová po porodu vrátí do kolotoče profesionálních turnajů. Není dokonce vyloučeno, že si pětadvacetiletá Belgičanka zahraje už na letošním US Open. Její manažeři totiž podle britského deníku Independent byli v kontaktu s pořadateli závěrečného grandslamu sezony.

Bývalý kouč Clijstersové Carl Maes přiznal, že by nebyl překvapený, kdyby se Belgičanka na kurty vrátila. "Když skončila, nikdy jsem neřekl, že to bylo naposled, kdy jsme ji mohli na turnajích vidět," uvedl.

O tom, že to Clijstersová myslí s návratem vážně, je přesvědčena i Davenportová. Belgičanka se totiž Američanky ptala, jak může s malým dítětem hrát na okruhu WTA.

Zdroj: BBC, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.