ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Daviscupový zápas s Francií zahájí Berdych proti Simonovi

Velikost textu:

Ostrava - K úvodní dvouhře zápasu prvního kola Světové skupiny Davisova poháru mezi českými a francouzskými tenisty nastoupí Tomáš Berdych a Gilles Simon. Následovat je v pátek na kurtu budou Radek Štěpánek a Jo-Wilfried Tsonga. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti utkání v Ostravě.

Český tenista Tomáš Berdych
Český tenista Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Český tenista Tomáš Berdych autor: ČT24, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radek Štěpánek na turnaji v San Jose. autor: Ben Margot, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/684/68361.jpg?1234765907

V neděli jako první půjde na kurt domácí jednička Štěpánek, kterého čeká první hráč soupeře Simon. Po nich by měli hrát Berdych s Tsongou.

Francouzský nehrající kapitán Guy Forget udělal na poslední chvíli změnu v nominaci. Místo původně nahlášeného Gaëla Monfilse, který teprve v úterý večer dorazil z antukového turnaje v Acapulku, zařadil do týmu deblového specialistu Michaela Llodru. Toho nahlásil do čtyřhry společně s Richardem Gasquetem.

Český nehrající kapitán Jaroslav Navrátil do deblového zápasu nominoval Lukáše Dlouhého a Jana Hernycha, ale hodinu před utkáním může složení dvojice změnit. Na taraflexu, na němž se bude v ČEZ Aréně hrát, v posledních domácích zápasech proti Švýcarsku a Belgii vždy do čtyřhry nakonec nastoupili singlisté Štěpánek a Berdych.

Program:

Pátek 6. března, 14:30: Berdych - Simon, Štěpánek - Tsonga

Sobota 7. března, 14:00: Dlouhý, Hernych - Gasquet, Llodra

Neděle 8. března, 13:00: Štěpánek - Simon, Berdych - Tsonga

Přímé přenosy přinese ČT2.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.