ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Štěpánek další titul nezískal, v Memphisu jej porazil Roddick

Velikost textu:

Memphis (USA) - Český tenista Radek Štěpánek nezopakoval vítězství z minulého týdne a ve finále turnaje v Memphisu podlehl domácímu Andymu Roddickovi dvakrát 5:7. Nasazená jednička tak oplatila českému reprezentantovi týden starou prohru ze semifinále v San Jose. Roddick získal 27. titul a díky finanční prémii 300.000 dolarů se jeho celkové výdělky na prize money v kariéře přehouply přes hranici 15 milionů.

Radek Štěpánek na turnaji v San Jose.
Radek Štěpánek na turnaji v San Jose.

Štěpánek nezahájil utkání příliš dobře a po prohraném servisu brzy prohrával 0:3. Poté však zpřesnil své údery od základní čáry a díky častým útokům na síti dokázal srovnat i výsledek. Slabší chvilku si však vybral za stavu 5:6, kdy přišel o další servis i celý set.

Vyrovnaný průběh měla i druhá sada, ve které nedokázal třicetiletý český tenista využít ani jeden ze tří nabídnutých brejkbolů. Sám se dostal do velkých potíží opět za stavu 5:6 a přestože první matchball Roddicka ještě odvrátil, na další prohoz už byl krátký. Soubojem dlouhým hodinu a 44 minut tak skončila spanilá Štěpánkova jízda po amerických turnajích, na kterých vyhrál devět utkání za sebou.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.