ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Štěpánek vyřadil turnajovou dvojku a je v Memphisu v semifinále

Velikost textu:

Memphis (USA) - Ve vítězném tažení po zámořských dvorcích nezastavil  českého tenistu Radka Štěpánka ani druhý nasazený hráč turnaje v Memphisu Juan Martin del Potro. Český hráč zvítězil nad Argentincem 7:6 a 6:4 a od druhého titulu za sebou jej dělí už jenom dvě vítězství. Navíc šampion má v semifinále z předchozího turnaje v San Jose relativně schůdného soupeře, protože mezi elitní čtveřici postoupil až z kvalifikace Izraelec Dudi Sela. Druhou dvojici tvoří nejvýše nasazený Andy Roddick z USA a Australan Lleyton Hewitt.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/289/28879.jpg?1214724514
 • Český tenista Radek Štěpánek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/249/24813.jpg?1212487833

Štěpánek jako pátý nasazený sehrál se světovou sedmičkou dramatický první, bezmála půldruhahodinový set, který zakončil soupeř třemi chybami v závěru tiebreaku. "To byl strašně důležitý moment, že jsem vyhrál tiebreak. Soupeř se pak mentálně zlomil," komentoval Štěpánek koncovku setu, po níž Argentinec vztekle mrštil raketou o zem.

Třicetiletý Štěpánek už zápas dotáhl do vítězného konce, třebaže se dopustil celkem šesti dvojchyb, a vylepšil svůj rekordní vstup do sezony o patnáctou výhru při pouhých dvou porážkách. V Memphisu byl v semifinále i v loňském roce.

Jeho příští soupeř Sela se na okruhu ATP dostal tak daleko teprve podruhé v životě. Izraelec vyřadil Rusa Igora Kunicyna po třísetové bitvě a do semifinále postoupil jako první účastník kvalifikace od roku 1977.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.