ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

V Paříži nepostoupila do 2. kola žádná česká tenistka

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2009 17:19

Paříž – Nejlepší česká tenistka dle žebříčku WTA Iveta Benešová prohrála v prvním kole turnaje v Paříži se Serenou Williamsovou. Utkání v hale Pierra de Coubertina skončilo po dvou setech, světová jednička Williamsová vyhrála hladce 6:1 a 6:4. Šestadvacetiletá Benešová dokázala o rok starší soupeřce vzdorovat šedesát minut. S vítězkou letošní Australian Open, která v Paříži zvítězila v letech 1999 a 2003, prohrála česká tenistka potřetí a zatím proti ní nedokázala uhrát ani set.

Iveta Benešová
Iveta Benešová
Otevřít galerii
 • Iveta Benešová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/178/17759.jpg?1208348446
 • Serena Williams autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Po Australian Open jsem byla nemocná a nemohla nic dělat. Trénovat jsem začala až v úterý, ale už se zlepšuji. Benešová zlepšila svou hru a já udělala ve druhém setu několik chyb v důležitých chvílích," shrnula zápas vítězka Williamsová. Ve druhém kole se utká s Chorvatkou Karolinou Špremovou, jež zvítězila nad Petrou Kvitovou.

S americkou soupeřkou se Iveta Benešová opět utká v dubnu, pravděpodobně to však nebude Serena Williamsová. Český fedcupový tým se utká v semifinále poháru s Američankami, za jejichž tým ale v prvním kole nenastoupila ani jedna ze sester Williamsových a jejich účast není jistá ani v semifinále.

Iveta Benešová následovala svým výsledkem na pařížském turnaji další české tenistky. Ani jedna totiž nepostoupila z prvního kola. Poraženy odešly již včera z kurtu Nicole Vaidišová i Petra Kvitová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.