ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Kapitán tenistů Navrátil oznámil nominaci na 1. kolo Davis Cupu

Velikost textu:

Brno – Tomáš Berdych, Lukáš Dlouhý, Jan Hernych a a Radek Štěpánek se postaví francouzským tenistům v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru na začátku března v Ostravě. Nominaci na utkání představil nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/249/24813.jpg?1212487833
 • Tomáš Berdych autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lukáš Dlouhý autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/79/7889.jpg?1202742351

Předem bylo téměř jisté, že se v Davis Cupu proti Francii postaví singlisté Štěpánek a Berdych spolu s Dlouhým. Jan Hernych dostal důvěru kapitána Navrátila až po svém semifinálovém vystoupení na turnaji v Záhřebu.

"Rozhodoval jsem se mezi Honzou Hernychem a Ivem Minářem. Hernych měl vynikající výsledky, porazil Mathieua a včera nešťastně prohrál s Ančičem, takže bude čtvrtým hráčem. S Minářem se domluvím, jestli by tam byl s námi jako pátý hráč," řekl Navrátil.

Francouzský trenér si může vybírat do dvouhry z většího počtu elitních tenistů. Momentálně jsou v první světové třicítce hned čtyři Fracouzi. Osmý je Gilles Simon, dvanáctý Gael Monfils, čtrnáctý Jo-Wilfried Tsonga a šestadvacátý Richard Gasquet. "Je to velice silný tým. Kdybychom to brali upřímně, tak z toho musí jít strach," zhodnotil kapitán sílu soupeře.

Navrátil předpokládá, že Berdych se Štěpánkem mají šanci na vítězství, podotkl ale, že za ně v případě zdravotních problémů nemá adekvátní náhradu. "Jediná naše nevýhoda je, že do dvouher máme jenom tyto dva hráče, kdežto francouzský kapitán může vybírat ze tří čtyř hráčů. Budu se modlit, aby se Radkovi a Tomášovi nic nestalo," poznamenal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.