ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Kvitová zvítězila ve Fed Cupu nad Suárezovou, Češky vedou 1:0

Velikost textu:

Brno - České tenistky vedou v prvním kole Světové skupiny I Fed Cupu nad Španělskem 1:0. První bod dnes pro domácí tým v Brně vybojovala osmnáctiletá česká tenistka Petra Kvitová. V zápase porazila dvakrát 6:4 čtvrtfinalistku Australian Open Španělku Carlu Suárezovou.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Kvitová zahájila fedcupovou premiéru před domácím publikem vítězným returnem a v odvážné hře pokračovala i nadále. Hned v úvodním gamu jí to přineslo brejk, který však nepotvrdila a soupeřka srovnala krok. Kvitová byla aktivnější a snažila se tvořit hru, Suárezová těžila především z jejích nevynucených chyb.

V sedmé hře se vítězce turnaje v Hobartu znovu podařil brejk, k němuž jí pomohla i výměna vyběhaná z hluboké defenzivy až k vítěznému prohozu. Ani tentokrát však brejk nepotvrdila, protože Španělka poprvé v zápase ukázala aktivní hru, která ji v Melbourne dovedla až mezi posledních osm.

Devátá hra byla při podání Španělky znovu vyrovnaná, ale Kvitová ji po několika shodách dokázala znovu získat ve svůj prospěch. Poprvé v zápase dokázala brejk potvrdit a první set získala v poměru 6:4.

V úvodu druhé sady prodloužila vítěznou sérii na čtyři gamy a odskočila do vedení 2:0. Při svém podání byla neomylná, a když po další ztrátě servisu chybující Španělky vedla už 5:2, zdál se být zápas prakticky rozhodnutý.

V následujícím gamu měla Kvitová za stavu 40:15 dva mečboly, jenže udělala dvě dvojchyby a musela bojovat dál. V tomto gamu po nevynucených chybách z forhendu v dobře rozehraných výměnách neproměnila ještě další dva mečboly a Španělka její nervozity využila ke snížení až na 4:5. Druhé podání na vítězství v zápase však česká tenistka zvládla a získala pro tým kapitána Petra Pály první bod.

O ten druhý bude bojovat domácí jednička Iveta Benešová proti španělské dvojce Nurii Llagosteraové.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.