Svět motorů

Do třetího kola Australian Open postoupili Berdych i Šafářová

Melbourne  - Na Australian Open postoupili do třetího kola dva čeští zástupci - Tomáš Berdych a Lucie Šafářová. Dvacátý nasazený český tenista dnes v Melbourne porazil Briana Dabula z Argentiny 6:1, 6:1 a 6:3, jeho přítelkyně zdolala Marinu Erakovicovou 6:1, 3:6, 9:7.

Se stým hráčem světa si Berdych poradil v prvním vzájemném utkání za necelé dvě hodiny. Dalším soupeřem českého tenisty bude ve třetím kole patnáctý nasazený Švýcar Stanislas Wawrinka.

Zato mnohem více se na postup nadřela Šafářová. Úvodní sadu sice vyhrála za necelou půlhodinu jasně 6:1, ve druhé ale Erakovicová dokázala vyrovnat. Česká tenistka o postupu rozhodla ve třetím setu, který se hrál 73 minut, výhrou 9:7. Ve třetím kole Šafářová narazí na lepší z dvojice Cvetana Pironkovová a šestnáctá nasazená Marion Bartoliová z Francie.