Volejbalový magazín

Veselý na favorita nestačil a v generálce na Wimbledon skončil v 2. kole

Wimbledonská generálka mu nijak slavně nevyšla. Jiří Veselý skončil na trávě na Mallorce v druhém kole. Nejlepší český tenista prohrál v zápase o postup do čtvrtfinále 4:6, 4:6 s domácím Španělem Pablem Carreňem.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Jednasedmdesátý hráč žebříčku Veselý sice favorizovanému soupeři nasázel devět es, na druhou stranu ale čelil deseti brejkbolům a po jednom v každém setu neodvrátil. Sám si proti světové třináctce a turnajové čtyřce vypracoval jediný brejkbol, který v prvním setu nevyužil. Carreňo v druhé sadě v pěti gemech na servisu ztratil dohromady jen čtyři míčky.

Sedmadvacetiletý Veselý je zatím pro Wimbledon, jenž startuje v pondělí, jediným českým tenistou ve dvouhře. Další ho mohou doplnit z kvalifikace.