Australské tenisové překvapení nezastavila ani ve finále Džábirová

Když překvapení, tak pořádné. Australská tenistka Astra Sharmaová vybojovala v Charlestonu první titul v kariéře. Hráčka z druhé stovky světového žebříčku a čtvrtfinálová přemožitelka české naděje Lindy Fruhvirtové ve finále porazila i první nasazenou Tunisanku Uns Džábirovou po téměř dvou hodinách 2:6, 7:5, 6:1.

Astra Sharmaová
zdroj: ČTK/AP autor: Tim Ireland

Pětadvacetiletá Sharmaová i o rok starší Džábirová si na okruhu WTA zahrály o titul podruhé. Nejlepší africká tenistka, jíž v žebříčku patří 27. místo, získala úvodní set za 36 minut, ve druhém ale 165. hráčka světa vyrovnala. Ve třetí sadě pak Sharmaová obrat dokonala a na zelené antuce si připsala první vítězství nad soupeřkou z Top 30.

Turnaj žen v Charlestonu (zelená antuka, dotace 235 238 dolarů):

Dvouhra - finále:

Sharmaová (Austr.) - Džábirová (1-Tun.) 2:6, 7:5, 6:1.

Čtyřhra - finále:

Baptisteová, McNallyová (USA) - Perezová, Sandersová (1-Austr.) 6:7 (4:7), 6:4, 10:6.