ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Zraněný Davyděnko vzdal zápas s Dlouhým, nepojede ani do Melbourne

Velikost textu:

Čennaí (Indie) – Ruský tenista Nikolaj Davyděnko vzdal zápas 2. kola turnaje v Čennaí proti Čechovi Lukáši Dlouhému. Pátý muž žebříčku ATP Davyděnko k utkání vůbec nenastoupil kvůli zraněné patě a nepojede ani na první grandslam sezony Australian Open, který začne 19. ledna v Melbourne. Český tenista se díky Davyděnkovu odstoupení nečekaně dostal do čtvrtfinále indického turnaje.

Nikolaj Davyděnko
Nikolaj Davyděnko

Sedmadvacetiletý Davyděnko zatím ještě nehrál finále na žádném grandslamu, chtěl se do něj dostat letos. Zatím se navzdory dlouholeté příslušnosti ke světové špičce nikdy nedostal dál než do semifinále.

V Australian Open se do finále jistě nedostane kvůli zranění nohy. "Mám velké bolesti v levé patě, které začaly minulý týden. Bral jsem léky proti bolesti a lékaři tady v Čennaí zkoušeli pár dní nějakou léčbu, ale teď to musím zafixovat, než budu hrát další turnaje. Je to poměrně vážné, protože přijdu i o Australian Open," řekl.

Podobné problémy ho prý trápily i v uplynulé sezoně. "Potíže začaly loni, ale myslel jsem si, že s tím půjde hrát. Bolelo mě to i na Turnaji mistrů v Šanghaji," řekl Davyděnko, který na listopadovém podniku postoupil až do finále. Nyní podstoupí další vyšetření. "Potřebuji si tu patu nechat prohlédnout. Proto jedu domů, abych zjistil, co se děje a co je špatně," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.