ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Marat Safin a jeho sestra Dinara vítězí na Hopman Cupu v Itálii

Velikost textu:

Perth - Sourozenecké duo Marat Safin a Dinara Safinová vítězí na Hopmanově poháru v italském Perthu. V duelu skupiny B s Itálií rozhodli ruští tenisté o své výhře už ve dvouhrách, proti Flavii Pennettaové a Simonemu Bolellimu neztratili ani set, třebaže Safin k zápasu nastoupil se značně potlučeným obličejem po nedávné bitce v Moskvě. Na soupeře pak Rusové nestačili až ve supertie-breaku čtyřhry, ale to na jejich vítězství nic nezměnilo.

Tenistka Dinara Safinová
Tenistka Dinara Safinová

Safin si k výhře nad Bolellim vypomohl 14 esy a po první zkrácené hře vyhrál druhý set 6:4. K zápasu přitom nastoupil s odřeninami v obličeji a pořádným monoklem pod levým okem, které si přivezl z Moskvy, kde se podle svých slov ocitl v nesprávném čase na nesprávném místě. Zhruba před týdnem se totiž v ruské metropoli připletl do rvačky.

"Dostal jsem se v Moskvě do problémů. Ano, vyhrál jsem tu bitku, jsem v pořádku. Dá se to přežít," konstatoval osmadvacetiletý Safin na tiskové konferenci. Do Perthu dorazil v sobotu v noci a hned dostal od ředitele soutěže Paula McNameeho k dispozici doktora.

Po zápase si Safin pochvaloval, že lépe do sezony nemohl vstoupit. "Podání mě dnes zachránilo," řekl vítěz dvou grandslamových turnajů, který se dlouho potýkal se ztrátou formy, ale loni překvapil účastí v semifinále Wimbledonu. Po pařížském Masters na podzim ale nevyloučil konec kariéry, dnes v Perthu prohlásil, že právě zahájil svoji poslední sezonu na okruhu ATP.

Zatímco sám hraje Hopman Cup počtvrté, jeho sestra slavila premiéru a poslala Rusko do vedení po vítězství 7:5, 6:3. V druhém setu přitom prohrávala 0:3, ale pak už soupeřce nepovolila ani hru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.