ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

O startu Vaidišové ve Fed Cupu se jedná dál, manažer je proti

Velikost textu:

Prostějov - Na finančních podmínkách stále vázne dohoda o startu nejlepší české tenistky Nicole Vaidišové v příštím ročníku Fed Cupu. Podle Miroslava Černoška, majitele společnosti TK PLUS, která o podmínkách startu českých hráček v týmové soutěži jedná, by Vaidišová chtěla hrát, ale její manažer má jiné představy.

Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Otevřít galerii
 • Nicole Vaidišová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Nicole Vaidišová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zápas Světové skupiny I se Španělskem je na programu 7. a 8. února v Brně. V případě vítězství by české tenistky v semifinále narazily na USA. Pokud prohrají, čeká je baráž s týmem z nižší divize. 

"I když jsme poslali manažerovi Vaidišové nabídku s velmi dobrými podmínkami, jednání se nám nedaří. Manažer chce dvojnásobek a trvá pouze na startu v jednom zápase. Přitom v příštím roce bude ještě důležitější druhé utkání, v němž půjde buď o postup do finále, nebo o udržení se v A-skupině," uvedla Petra Píchalová z TK PLUS. V tomto týdnu hodlá Vaidišovou kontaktovat i nehrající kapitán českého týmu Petr Pála.


Vaidišová oznámila, že nebude hrát Fed Cup letos v únoru. Tehdy šestnáctá hráčka světa vysvětlila, že se chce soustředit na vlastní kariéru. I bez ní však Češky zvládly barážový zápas v Izraeli a postoupily mezi elitu. 

V žebříčku WTA je Vaidišová momentálně na 41. místě. Jen o dvě příčky za ní je Iveta Benešová a na 46. místě figuruje Petra Kvitová.

Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.