ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Cítím se pořád líp než muž vedle mě, vtipkoval Djokovič směrem ke Štěpánkovi

Velikost textu:

Přiletěl do Prahy, kde ho vřele uvítal jeho bývalý kouč Radek Štěpánek. Srbský tenista Novak Djokovič ověnčený grandslamovými tituly z Wimbledonu a US Open se chystá na Štěpánkovu rozlučku. Show v pražské O2 areně začne v 18:30, přímým přenosem ji vysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Djokoviče přivítal Štěpánek v Praze před svou rozlučkou
Djokoviče přivítal Štěpánek v Praze před svou rozlučkou

Djokovič drží aktuální sérii osmnácti vítězných zápasů. "Uvidíme, jestli tady skončí," smál se po večerním příletu na ruzyňské letiště čtrnáctinásobný grandslamový šampion.

Srbský hráč dorazil v doprovodu manželky Jeleny a v dobrém rozpoložení, přitom poslední dny strávil na cestách, poté co v neděli triumfoval v Šanghaji a posunul se díky tomu na druhé místo světového žebříčku. "Cítím se pořád líp fyzicky než tenhle muž vedle mě," vtipkoval na úkor Štěpánka. "To není tak těžké," podotkl devětatřicetiletý český hráč.

"Cítím se fakt dobře," rozvedl Djokovič odpověď ohledně svého fyzického rozpoložení. "Šanghaj a poslední tři čtyři měsíce byly skvělé. Vyhrál jsem hodně zápasů, ale nejsem moc unavený. Těším se, že si to na kurtu užiju."

Štěpánek, který ukončil kariéru loni a nyní pořádá rozlučku pod názvem Český lev se loučí, přivítal Djokoviče objetím a stejně tak i jeho manželku, které předal velkou kytici. "Stačí, stačí," zlobil se naoko Djokovič při dlouhém vítání Štěpánka s Jelenou.

přehrát video
Djokovič dorazil do Prahy, na letišti ho přivítal Štěpánek

Djokovič se v Praze s raketou v ruce představí poprvé, v české metropoli ale byl v minulosti už několikrát. Připomněl, že jezdil na léčení za profesorem Pavlem Kolářem. "Který mi pomáhal, když jsem byl zraněný. Má tady jednu z nejlepších klinik sportovní medicíny. Je to jeden z nejinspirativnějších lidí v oboru," řekl Srb.

Čtvrteční exhibice se uskuteční v O2 areně, v které mohl hrát Djokovič už před rokem, ale kvůli zranění premiéru Laver Cupu vynechal. "V televizi vypadala aréna skvěle, tak se těším, že si to vyzkouším," prohlásil. Měl radost i za Štěpánka, že bude vyprodáno. "Tenhle chlapík si to zaslouží za těch více než dvacet let u tenisu. Přinesl téhle zemi mnoho radosti, vyhrál Davis Cup a na olympiádě získal medaili."

Při zmínce o Davisově poháru se vyjádřil i k nové podobě soutěže o "salátovou mísu". Shodou okolností se v Šanghaji sešel s fotbalistou Gerardem Piquém, jehož investiční skupina nový formát tradiční soutěže národních týmů zaštítila. "Jsou na to různé pohledy a já jsem jedním z těch, kteří na to mají nejednoznačný názor," řekl.

"Davis Cup je nejtradičnější a nejrespektovanější soutěž se stoletou historií, ale změny byly nutné. Uvidíme, co přinese únorová kvalifikace a finále na konci roku. ATP chce organizovat Světový pohár a dala se dohromady s australským svazem od roku 2020. Já si ale myslím, že pro dvě soutěže není místo," dodal Djokovič.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.