Halepová po vítězství nad Stephensovou ovládla turnaj v Montrealu

Simona Halepová porazila v souboji o titul na turnaji v Montrealu v repríze finále Roland Garros 7:6, 3:6, 6:4 Sloane Stephensovou ze Spojených států amerických. Světová jednička letos získala třetí titul, v Kanadě navázala na předloňský triumf.

Halepová porazila v montrealském finále Stephensovou

Halepová nastoupila proti Stephensové podeváté a posedmé uspěla. Američanka ji zdolala naposledy před pěti lety na Australian Open.

Oba letošní vzájemné zápasy dokázala pětadvacetiletá Stephensová protáhnout do třetího setu, ale na pařížské antuce ani na montrealském tvrdém povrchu neuspěla. O rok starší Halepová si tak připsala osmnáctý titul v kariéře.

V první sadě nevyužila Stephensová čtyři setboly a tie-break po sérii čtyř ztracených výměn prohrála 6:8. Pak vyrovnala, jenže v třetím setu ji opět zradilo podání. To v utkání obecně přílišnou výhodou nebylo - Stephensová ho neudržela sedmkrát, Halepová dokonce osmkrát.