ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina
WIMBLEDON

Tým "Bucie" opět spolu. Šafářová se na Wimbledonu objeví s tradiční parťačkou

Velikost textu:
aktualizováno 16. 6. 2018 16:50

Po sérii zdravotních potíží a více než roce bude populární dvojice "Bucie" hrát opět spolu. Lucie Šafářová ve Wimbledonu nastoupí ve čtyřhře s tradiční parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, s níž vyhrála pět grandslamů.

Slavící Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou
Slavící Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou

"Mám radost a těším se. Team Bucie je zpět," uvedla Šafářová. "S Bethanií jsme si sedly po Paříži a řekly jsme si, že bychom se chtěly k sobě vrátit. Ona po loňské zkušenosti nevěděla, jestli vůbec do Wimbledonu chce jet, ale nakonec řekla, že jo. Jsme domluvené na zbytek sezony," řekla Šafářová.

S americkou parťačkou naposledy společně hrály debla loni na French Open a završily ho triumfem. Ve Wimbledonu si pak Matteková-Sandsová při dvouhře vážně poranila koleno, a když se nedávno vrátila na kurty, trápila zase Šafářovou viróza a pak bakteriální infekce. Problémy ji sužovaly tři měsíce.

Právě trofej z wimbledonské trávy je jediná, která v jejich společné grandslamové sbírce chybí. "Takže motivace je," podotkla Šafářová. V Paříži dominovaly deblovému turnaji vedle loňska i v roce 2015, ve stejných sezonách ovládly Australian Open a před dvěma lety i US Open.

Nejslavnější tenisový turnaj začne v All England Clubu 2. července.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.