středa 26. září 2018 Andrea

Šafářová dohrála ve Štrasburku, Peschkeová sahá v Norimberku po deblovém titulu

Po tříměsíční pauze zaviněné nemocí skončila Lucie Šafářová na antukovém turnaji ve Štrasburku ve druhém kole. Nestačila na bývalou světovou jedničku ve čtyřhře Sie Šu-wej a osmé nasazené tenistce z Tchaj-wanu podlehla 2:6 a 3:6. To deblové vítězky nedávného turnaje v Praze Květa Peschkeová a Nicole Melicharová útočí v Norimberku na další titul.

Lucie Šafářová

Jednatřicetiletá Šafářová, nyní 54. hráčka světového žebříčku, startuje na generálce na grandslam French Open díky divoké kartě. Nehrála od února kvůli viróze, následné bakteriální infekci a bolestem kloubů.

V pondělí prožila vítězný návrat, poté co zdolala soupeřku ze čtvrté stovky žebříčku Rusku Marinu Melnikovovou 2:1 na sety. Dnes ale narazila na výrazně lepší soupeřku. Sie Šu-wej po čtyřech prohrách zdolala Šafářovou poprvé.

Dvaačtyřicetiletá Peschkeová s mladou americkou spoluhráčkou zdolaly 6:3, 6:2 rusko-slovenskou dvojici Aljona Fominová, Michaela Hončová a letos jsou potřetí v semifinále. V Praze ve Stromovce získaly trofej, ve Stuttgartu předtím finále prohrály.

Přípravné turnaje na Roland Garros výrazně ovlivňuje bouřlivé počasí. Kateřina Siniaková vede nad Véronicou Cepedeovou 1:0 na sety. Než začalo pršet, získala první sadu poměrem 7:5. Počasí ovlivňuje i další přípravné turnaje před Roland Garros. V Ženevě se Lukáš Rosol na kurt vůbec nedostal a na jeho souboj o čtvrtfinále proti Stevu Johnsonovi z USA dojde nejdříve ve čtvrtek.