ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
FED CUP

Kvitová byla připravená fandit, nakonec uhrála dva body

Velikost textu:

Dvěma body za dvě výhry pomohla Petra Kvitová fedcupovému týmu postoupit do semifinále přes Švýcarky. Do týmu se vrátila po více než roční pauze způsobené zraněním po napadení neznámým útočníkem. Nečekala, že odehraje dva zápasy, ale nakonec zaskočila na místě jedničky za nemocnou Karolínu Plíškovou.

Slavící Petra Kvitová
Slavící Petra Kvitová

"Abych řekla pravdu, já jsem si to ani takhle nepředstavovala. Nemyslela jsem si, že budu hrát takhle dva zápasy, že budu zastupovat Káju. Neodehrála jsem moc zápasů v Austrálii, tak jsem si před Petrohradem úplně nemyslela, že bych mohla nastoupit. Holky měly výbornou formu. Po tom, jak jsem vyhrála turnaj v Petrohradu, se to asi trošku změnilo," řekla Kvitová, která v sobotu porazila ve třech sadách Viktoriji Golubicovou a v neděli přidala rozhodující třetí bod za výhru nad Belindou Bencicovou 2:0.  

"Myslím, že to dopadlo asi nad očekávání po tom všem. Já jsem si původně myslela, že možná ani nezasáhnu do dvouhry, byla jsem připravená na fandění holkám. Takhle to beru samozřejmě o to líp," dodala jednadvacátá hráčka světového žebříčku.  

Zatímco v sobotu ji svazovala nervozita a s Golubicovou musela do tří setů, švýcarskou jedničku Bencicovou zdolala ve dvou sadách. "Jsem hodně spokojená. Dneska jsem to ustála hlavně s nervy, celý zápas jsem byla vyrovnaná. Včera mě to všechno po tak dlouhé době trošku vzalo a byla jsem taková rozmotivovaná. Tak jsem se snažila být víc v klidu. Za stavu 2:0 se hraje trochu líp," uvedla Kvitová.  

přehrát video
Kvitová zdolala Bencicovou a poslala Češky do semifinále Fed Cupu

V nedělním utkání si pochvalovala svůj servis. "Myslím, že zápas byl výborný. Neprohrála jsem si servis. Ze začátku setů jsme se hodně tahaly, když jsem ji pak brejkla, bylo to trochu lepší. V důležitých chvílích mě podržel servis, to asi taky hodně pomohlo," uvedla sedmadvacetiletá Kvitová.  

V semifinále Fed Cupu by si přála raději Bělorusko než Německo. "Abychom hrály doma, to by bylo nejlepší. Německo venku by bylo těžší než Bělorusko doma. Samozřejmě finále je finále. A my bychom byly všechny rády, kdybychom si mohly v této krásné hale ještě nějaké to finále zahrát," dodala.  

V součtu s Petrohradem má teď sedm výher po sobě. "Myslím, že takovou šňůru jsem už dlouho neměla. Beru to hodně pozitivně. Teď turnaje v Dauhá a Dubaji budou o něčem jiném, bude to venku. Jsem unavená, ale doufám, že to fyzicky přežiju a nezraním se. Chtěla bych si trošku odpočinout, ale to momentálně moc nejde," uvedla Kvitová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.