ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
FED CUP

Kvitová poprvé v Praze trénovala. Zvyknu si brzy, cítím se uvolněná, pochvalovala si

Velikost textu:

Po vítězném turnaji v Petrohradu si dala chvíli na zrelaxování. Během středy ale už i Petra Kvitová poprvé okusila povrch O2 areny před fedcupovým duelem se Švýcarskem. Po tréninkové dvouhře s koučem Jiřím Vaňkem si pochvalovala pocity a věří, že si brzy na povrch na kurtu zvykne.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

"Je to samozřejmě trošku jiné než v Petrohradu. Asi to zabere pár tréninků nebo dní, než si na to zvyknu. Ale zas takový rozdíl to není. Je to přece jen hala, tvrdý povrch. Nemusím si zvykat na žádné slunce nebo vítr, což je ta lepší varianta. Holky už si na povrch zvykly a já si zvyknu brzy," řekla Kvitová České televizi.

Česká žebříčková dvojka v neděli vyhrála turnaj v Petrohradu, v pondělí večer se připojila k týmu a v úterý odpočívala.

"Je to lepší, spala jsem dobře dvě noci. To tělo si zase snad rychle zvykne na nový rytmus a vše bude dobré," uvedla Kvitová. "Na tréninku jsem se cítila uvolněná, byla jsem docela vysmátá. Jsem ráda, že jsem zase po delší době součástí týmu," dodala.

přehrát video
Kvitová: Pár tréninků mi zabere, než si na povrch zvyknu

V přípravě na víkendový zápas pokračovaly také jednička Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Lucie Šafářová. Kapitán Petr Pála se až ve čtvrtek rozhodne, koho nasadí do sobotních úvodních dvouher. "Ještě jsem o tom s holkami nemluvil, uvidíme, vždy se rozhodujeme ve čtvrtek večer. Ještě bych počkal," uvedl Pála.

Švýcarky si uvědomují, že budou velkým outsiderem. "Je úžasné, kolik tenisových šampionů se tady v Česku rodí. Češky by klidně mohly postavit druhý tým, který by byl na papíře asi pořád lepší než ten náš. To je největší zbraň," podotkla švýcarská žebříčková jednička Timea Bacsinszká, která se vrací po zranění.

"Češky jsou samozřejmě jasné favoritky. Mohou si v pohodě vybrat, jakou hráčku tam dají. Ale poslední vzájemný zápas v Lucernu byl hodně těsný. Vyzkoušíme vše a uvidíme," připomněla Belinda Bencicová, která má slovenské kořeny, těsnou švýcarskou porážku 2:3.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.