čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Berdych na turnaji v Dauhá narazil – vyřadil ho Němec Struff

Tomáš Berdych zahájil sezonu špatně. Na turnaji v Dauhá podlehl třetí nasazený český tenista Janu-Lennardu Struffovi z Německa 4:6, 6:1, 6:7. Sedmadvacetiletý vítěz, který je na žebříčku ATP na třiapadesátém místě, ustál ve třetím setu tie-break, v němž vyhrál 7:4.

Zklamaný Tomáš Berdych

Dvaatřicetiletý Berdych, kterému momentálně patří v žebříčku 19. místo, vstoupil do utkání ztrátou podání a manko už v úvodním setu nesmazal. Ve druhé sadě ale o pět let mladšímu soupeři šanci k brejku nenabídl a po půlhodině vyrovnal.

V rozhodujícím setu přišel Berdych jako první o servis a prohrával 2:4, dokázal ale okamžitě zareagovat a vynutil si tie-break. V něm Němec, který v pořadí ATP figuruje na začátku druhé padesátky, proměnil druhý mečbol a bilanci vzájemných zápasů vyrovnal na 1:1.

1. kolo: Struff (Něm.) - Berdych (3-ČR) 6:4, 1:6, 7:6 (7:4), Bedene (Slovin.) - Džazírí (Tun.) 7:5, 6:1, Berrettini (It.) - Troicki (Srb.) 4:6, 7:6 (7:5), 6:4, Čorič (Chorv.) - Carreňo (2-Šp.) 5:7, 6:2, 7:6 (10:8), Pella (Arg.) - Ramos (4-Šp.) 2:6, 7:5, 7:5, Gasquet (5-Fr.) - Estrella (Dom. rep.) 6:0, 6:2, Gojowczyk (Něm.) - Krajinovič (6-Srb.) 6:4, 6:1, F. López (8-Šp.) - García-López (Šp.) 6:4, 5:7, 7:6 (7:3), Bašič (Bosna) - Haider-Maurer (Rak.) 6:4, 6:3, Travaglia (It.) - Mutawa (Katar) 6:1, 6:2, Monfils (Fr.) - Lorenzi (It.) 6:3, 3:6, 6:4.