ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Ve finále tenisové extraligy se střetne Sparta s Prostějovem, Berdych nenastoupí

Velikost textu:

Finále tenisové extraligy smíšených družstev zahájí atraktivní duel. V areálu Oáza Říčany proti sobě ve středu od 10:00 nastoupí světová čtyřka Karolína Plíšková v dresu Prostějova a Petra Kvitová za pražskou Spartu. Přímý přenos finálového utkání extraligy vysílá ve středu od 10:00 ČT sport a web ctsport.cz.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Zatímco Prostějov útočí již na jubilejní desátý domácí titul v řadě, Sparta by ráda ukončila dlouhé sedmnáctileté čekání na triumf. Před rokem mělo finále stejné obsazení a Prostějov doma porazil Spartu jasně 6:2 na zápasy. "Čekám, že to bude vyrovnané a těžké utkání, ale chceme desátý titul," řekl kapitán Prostějova Jaroslav Navrátil.

Jeho protějšek ze Sparty Petr Luxa si uvědomuje sílu výběru z Hané. "V každém utkání na tom budou žebříčkově lépe a bude záležet, jak se to rozjede. Stav 3:3 po dvouhrách by byl skvělý," řekl Luxa. Karolína Plíšková, která byla letos osm týdnů světovou jedničkou, i dvojnásobná vítězka Wimbledonu Kvitová berou extraligu na rozehrání před sezonou a obě ve skupině dvakrát vyhrály. "Jejich zápas bude špičkový," těší se Luxa.

přehrát video
Ve finále tenisové extraligy se Prostějov postaví proti Spartě

Na okruhu WTA vyhrála oba vzájemné zápasy Kvitová, která drží s krajankami vítěznou sérii 24 zápasů. Naposledy ji z českých tenistek porazila v roce 2012 v Madridu Lucie Hradecká, která Kvitovou zdolala i ve finále extraligy 2011. Pro Kvitovou bude mít finále zvláštní nádech. V předešlých letech hrála nejvyšší domácí soutěž jen za Prostějov.

"Nedokážu si to vůbec představit. Půjdu hrát zápas a nebudu hrát proti Prostějovu, ale obecně to bude zvláštní," řekla Kvitová. Za Spartu by měla k druhé dvouhře nastoupit Kateřina Siniaková proti Lucii Šafářové. "Zápasy holek budou klíčové a máme v nich větší šance na body. Chtělo by to, aby získaly dva až tři body (dva ve dvouhrách a jeden ve čtyřhře), což je samozřejmě drzé říkat proti Plíškové a Šafářové," řekl Luxa.

Za Spartu hrál ve skupinách i nejlepší český hráč Tomáš Berdych, ale ve finále se neobjeví. Hrát tak budou Marek Jaloviec, Petr Michnev a dva z trojice Michal Konečný, Matěj Vocel a Patrik Rikl. "Rozhodneme se ráno," uvedl Luxa.

Prostějov nasadí Jiřího Veselého, Adama Pavláska a Slováky Norberta Gombose a Jozefa Kovalíka. "V klucích by měla být převaha na naší straně," věří Navrátil. Ve finále extraligy se hraje šest dvouher (dvě dámské a čtyři pánské) a tři čtyřhry (jedna dámská a dvě pánské). Vítězný tým potřebuje získat pět bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.