ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Plíšková si podruhé zahraje Turnaj mistryň, jistotu mají další čtyři tenistky

Velikost textu:
aktualizováno 26. 9. 2017 17:00

I na letošním Turnaji mistryň bude mít zástupkyni český tenis. Podruhé v řadě se na podnik, na němž se sejdou nejlepší tenistky sezony, dostala Karolína Plíšková. Jistotu startu v Singapuru získaly i Simona Halepová z Rumunska, Elina Svitolinová z Ukrajiny a Venus Williamsová z USA. Již před dvěma týdny se jako první na finále sezony WTA Tour kvalifikovala Španělka Garbiňe Muguruzaová, současná světová jednička.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Plíšková, která přišla o první místo v žebříčku po US Open, loni na Turnaji mistryň debutovala. Ve dvouhře vypadla ve skupině a v soutěži deblistek skončila s Němkou Julií Görgesovou hned v prvním kole.

Od pondělí mají jistou účast v Singapuru deblistky Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková. Dobrou šanci zahrát si na prestižním podniku mají ve čtyřhře také Květa Peschkeová a Andrea Hlaváčková, teoretickou naději živí ještě Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou.

Ve dvouhře už zbývají jen tři volná místa a ve čtyřhře zbývá doplnit čtyři páry.

Z hráček, které mají jistý start ve dvouhře, ovládla Turnaj mistryň jen Venus Williamsová. Sedmatřicetiletou Američanku čeká pátá účast, vítěznou Trofej Billie Jean Kingové získala v roce 2008 v Dauhá. V Singapuru si zahraje soutěž poprvé.

Halepová bude startovat na turnaji počtvrté za sebou, Svitolinová má před sebou premiéru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.