ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Čeští junioři vyhráli po dvaceti letech Davis Cup

Velikost textu:

Američtí tenisoví mladíci nevyužili domácího prostředí a museli se sklonit před výkony českých hráčů. Trio Jonáš Forejtek, Dalibor Svrčina a Andrew Paulson ovládlo Davis Cup tenistů do 16 let, Česko se tak z této trofeje raduje po dlouhých dvaceti letech.

Nadějný český tenista Dalibor Svrčina se raduje při finále juniorského Davis Cupu
Nadějný český tenista Dalibor Svrčina se raduje při finále juniorského Davis Cupu

Češi se na půdě Spojených států vypořádali s náročnými podmínkami. Některé ze zápasů finálových klání chlapců a dívek se kvůli dešti musely z venkovních dvorců přesouvat do haly. Forejtek porazil 6:4 a 7:5 Williama Granta a Svrčina smetl dvakrát 6:2 americkou jedničku Govinda Nandu.

"Máme obrovskou radost. Ani to nelze popsat slovy. Je neuvěřitelné, že jsme neprohráli jediný zápas," prohlásil čtrnáctiletý Svrčina.

Češi v základní skupině nedali šanci Kanadě, Peru ani Japonsku. V semifinále v Budapešti pak porazili chorvatský tým a v suverénní pouti pokračovali i v zámoří.

"Všichni tři jsou chytří hráči, tvrdě na sobě pracují, tenis milují a užívají si ho," uvedl kapitán a bývalý tenista Josef Čihák.

Ve finále Fed Cupu juniorek tým USA porazil Japonsko 2:0. Tuto soutěž vyhrály české tenistky v letech 2000, 2001 a naposledy předloni v Madridu. Tehdy zvítězily Markéta Vondroušová, Monika Kilnarová a Anna Slováková.

Obě juniorské soutěže se hrají od roku 1985. V historii samostatné republiky získali čeští junioři Davisův pohár podruhé, třikrát skončili na druhém místě (1995, 2004 a 2005). 

Zdroj: ČTK, tenisportal.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.