ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Siniaková i Strýcová se v Tokiu se Slovenkami nadřely, ale postupují

Velikost textu:

Kateřina Siniaková otočila na turnaji v Tokiu zápas se slovenskou kvalifikantkou Janou Čepelovou a po výhře 1:6, 6:3, 6:4 postoupila do druhého kola. V něm se utká s další Slovenkou a nasazenou pětkou Dominikou Cibulkovou. Dál jde i Barbora Strýcová, která po velkém boji udolala v dalším česko-slovenském souboji Magdalénu Rybárikovou dvakrát 7:6.

Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková

Padesátá hráčka světa Siniaková, která je na žebříčku téměř o 60 míst výš než její dnešní soupeřka, prohrála za stavu 1:1 pět gamů v řadě a tím i celý první set. Od druhé sady ale zpřesnila údery a začala víc riskovat, což se jí vyplatilo.

V obou následujících setech dvakrát prolomila soupeřčino podání, zatímco sama jej ztratila vždy jen jednou. V rozhodující sadě Siniaková vedla už 4:1, a přestože dovolila Čepelové snížit na rozdíl jediného gemu, nakonec zápas po téměř dvou hodinách dotáhla do vítězného konce.

Ještě o 20 minut více strávila na kurtu Strýcová, která si v souboji hráček z třetí desítky žebříčku zajistila výhru nad Rybárikovou až díky dvěma vítězným tie-breakům. První ovládla poměrem 7:4, v druhém povolila soupeřce ještě o dva míče méně. V druhém kole čeká Strýcovou čtvrtá nasazená Britka Johanna Kontaová.

Dvouhra - 1. kolo: Siniaková (ČR) - Čepelová (SR) 1:6, 6:3, 6:4, Strýcová (ČR) - Rybáriková (SR) 7:6, 7:6, Cibulková (5-SR) - Suárezová (Šp.) 6:3, 6:3, Linetteová (Pol.) - Gavrilovová (Austr.) 2:6, 6:0, 7:6 (7:3), Rogersová (USA) - Ozakiová (Jap.) 6:2, 7:6 (7:5).Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.