ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Plíškovou už nepovede Kotyza. Důvodem rozchodu je rozdílný pohled na strategii

Velikost textu:
aktualizováno 15. 9. 2017 14:24

Po necelém roce nečekaně končí spolupráce Karolíny Plíškové s trenérem Davidem Kotyzou. Světová čtyřka se s koučem, který před ní vedl Petru Kvitovou, dohodla na ukončení spolupráce. Důvodem je rozdílný pohled na strategii dalších tenisových kroků.

Karolína Plíšková a trenér David Kotyza
Karolína Plíšková a trenér David Kotyza

"Panu Kotyzovi děkuji za vše, co pro mě udělal," uvedla Plíšková na adresu padesátiletého trenéra. Důvodem ukončení spolupráce údajně nejsou sportovní výsledky. "V některých ohledech se naše názory a pohled na věc rozcházely. Neshodli jsme se na strategii mého dalšího tenisového vývoje," vysvětlila.

Pod vedením Kotyzy má letos Plíšková bilanci 46:13 a vyhrála turnaje v Brisbane, Dauhá a Eastbourne. Na grandslamech došla nejdále do semifinále Frech Open a osm týdnů strávila v létě v roli světové jedničky.

Spolupráci s Kotyzou zahájila Plíšková v prosinci 2016 poté, co její dosavadní kouč Jiří Vaněk odešel k Petře Kvitové. Po nedávném US Open, na kterém v New Yorku neobhájila loňské finále, Kotyza říkal, že by rád u Plíškové viděl v zápasech více kuráže.

Na asijské turnaje do Tokia, Wu-chanu a Pekingu už Plíšková odlétá v neděli bez trenéra. "S Karolínou to byla příjemná práce a věřím, že to pro ni do další kariéry bylo přínosné. Budu jí samozřejmě dál držet palce," uvedl Kotyza, který loni několik měsíců spolupracoval s Dánkou Caroline Wozniackou.

Závěr sezony a nejspíše i finálový Turnaj mistryň v Singapuru absolvuje Plíšková bez kouče. "Jméno nového trenéra oznámíme nejpozději před začátkem příští sezony," sdělil přítel a manažer tenistky Michal Hrdlička. "Prioritou je teď úspěšné dokončení aktuálního ročníku, kvalifikace na Turnaj mistryň v Singapuru, což je vrchol sezony, ke kterému se upínáme," dodal Hrdlička.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.