ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
US OPEN

Byla to klinická smrt, říká o výkonu Plíškové trenér Kotyza

Velikost textu:

New York – Velmi kritický moment. Karolíně Plíškové se proti Číňance Čang Šuaj dlouho nevedlo a nebyla daleko od vyřazení. Její trenér David Kotyza to po utkání, které nakonec Plíšková vyhrála, označil za klinickou smrt.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

"Kája se ocitla v klinické smrti," komentoval trenér Plíškové David Kotyza okamžik, kdy byla na hraně vyřazení. Nakonec zápas nad dobře hrající soupeřkou ovládla 3:6, 7:5 a 6:4. Rozhodující se ukázalo, že Plíšková opět zahrála velké míče v důležitých okamžicích. "To ji taky odlišuje od zbytku holek. Některé hrají lépe než ona nebo mají lepší pohyb, Kája si ale dokáže najít cestu, jak vydržet a na konci to zvládnout nervově," chválil kouč.

Kotyza uvedl, že časově byla sedmadvacátá nasazená Čang Šuaj možná i povětšinou lepší hráčkou. "Ale neposkládala to správně. Na konci už jsem Káje věřil," řekl Kotyza.

Plíšková po postupu na kurtu na sebe nezvykle hlasitě zakřičela a radovala se. Dostala ze sebe emoce po náročném utkání. "Takhle to je, když vytahuje zápas z těžké situace," řekl Kotyza a rád by svěřenkyni dostal do stavu, v němž byla cestou do semifinále French Open. "Vůbec nic nečekej, ale zkus tam nechat všechno, potom si to zhodnotíme. Ale nesmí se dívat ani moc dopředu, ani moc dozadu."

přehrát video
Karolína Plíšková na US Open pokračuje, do osmifinále jde i Šafářová

Plíšková se vyrovnává s tlakem, pod kterým je kvůli faktu, že je světovou jedničkou. Navíc má sama na sebe někdy až přehnané nároky. "Odehrála slušné zápasy před US Open, ale možná paradoxně tím od sebe očekávala od začátku turnaje velký výkon. Ten úplně nepřišel a očekávání se srazilo s realitou," vystihl Kotyza.

Na tréninku se snaží pracovat na silných stránkách Plíškové - servisu a forhendu. "Nemá cenu jí zdůrazňovat, co bylo špatně," řekl. Navíc byl rád, že je schopna o věcech s týmem i mluvit. "Kája není totálně otevřený typ člověka. Své věci si ráda zpracovává v sobě, což je v pořádku. Pokud má ale pocit, že tohle musí ven, tak se o tom pobavíme, což je plus a dobrým znamením," uvedl Kotyza.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.