ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Šafářová: Jsem už trochu nad věcí

Velikost textu:

New York – Lucii Šafářové se v New Yorku daří a na turnaji proklouzla již do osmifinále. Česká hráčka však přiznává, že turnajový úspěch už vidí trochu jinak, než jak tomu bylo před lety.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

Ve třetím kole se ostře pustila do Kurumi Naraové a Japonku přehrála 6:3 a 6:2. V útrobách stadionu Arthura Ashe pak vypadala spokojeně. "Tenis vnímám jinak než dřív. Jsem tak trochu nad věcí. Užívám si, že můžu hrát. Baví mě to," řekla. Ve Flushing Meadows hraje dvouhru podvanácté v kariéře. "Myslím si, že jsem klidnější. Na prvních US Open jsem bývala hodně nervózní. Zkušenosti pomáhají," přemítala.

Pohled na tenis se u Šafářové změnil nejen s přibývajícími léty, ale i faktem, že bývala často zraněná či nemocná. Vážné problémy ji trápily na konci životní sezony 2015 a ovlivnily i celý loňský rok. "Zdravotní problémy a všechno, co jsem zažila, k tomu přispěly," přikývla.

Nyní teoreticky může na US Open přidat další úspěch. "Ženský tenis je fakt vyrovnaný, což je úžasné. Skoro každý zápas se dá vyhrát i prohrát. Beru to krok po kroku. Další zápas bude těžký," řekla. "Cíle mám samozřejmě vysoko. Ten sen tam je. Jdu si za ním."

V dalším kole může narazit na Polku Agnieszku Radwaňskou, která hodně vrací a příliš nekazí. Nebo se utká s hodně razantně hrající Američankou Coco Vandewegheovou. "Je to jedno. Nejvíc záleží na mně," nedělala si Šafářová starosti.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.